Vitajte v internetovom obchode Devocionalie.sk

Knihy a darčeky

Display:  List Grid

Zobrazených všetkých 13 výsledkov

  • Slávnostný evanjeliár so slovenskými textami.

   Väzba: pozlátený a postriebrený obal 37x4x26 cm

   Momentálne:
   1.169,00
  • Slávnostný evanjeliár so slovenskými textami.

   Väzba: pozlátený a postriebrený obal 35x4x25 cm

   Momentálne:
   1.119,00
  • Slávnostný evanjeliár so slovenskými textami.

   Väzba: pozlátený obal 35x4x25 cm

   Momentálne:
   739,00
  • Tajomstvo spravodlivého

   BIBLICKÝ ROMÁN opisuje život sv. Jozefa z malého pracovitého chlapca až po Bohom stanovenú úlohu pestúna Pána Ježiša

   Pri tejto príležitosti vydávame v druhom, upravenom vydaní neveľký, pritom však nádherne a pútavo napísaný príbeh života svätého Jozefa. Autorka majstrovsky opisuje detstvo, mladosť i manželstvo Jozefa a Márie z Nazareta, s hlbokým zmyslom pre židovskú a kresťanskú kultúru. Svoje rozprávanie opiera o evanjeliové texty, židovskú tradíciu a zvyky zachovávané v Jozefových časoch.

   Rozprávačský talent autorky spolu s jej vynikajúcou schopnosťou zachytiť posvätný charakter Jozefa a Panny Márie sprostredkuje čitateľovi jedinečný čitateľský zážitok

   Počet strán: 136

   Rok vydania: 2021

   Väzba: Lepená – mäkká obálka

   Vydavateľstvo: Lúč

   Momentálne:
   6,00
  • 10 tajomstiev nášho duchovného otca

   Uprostred krízy, zmätku a zápasu sveta s Cirkvou je čas vrátiť sa domov k nášmu starostlivému ochrancovi, svätému Jozefovi. Otec Donald Calloway nám predkladá bohato koncipovaný program zasvätenia sa svätému Jozefovi, ktorý je výsledkom dôkladného štúdia a prejavom jeho veľkej úcty k nemu. Dostávame tak príležitosť otvoriť svoj život tajomstvám, moci a neustálej láske tohto svätca, všeobecného patróna Cirkvi a postrachu zlých duchov.

   Čerpajúc z bohatstva živej tradície Cirkvi otec Donald nás všetkých vyzýva, aby sme sa obrátili na svätého Jozefa, zverili seba, Cirkev i svet do jeho láskyplnej starostlivosti a potom boli svedkom toho, ako patrón Cirkvi otvorí stavidlá nebies a vyleje na náš život hojné milosti. Zasvätenie sa svätému Jozefovi je kniha pre našu dobu, pretože sa pokúša riešiť problémy súčasnosti a obnoviť poriadok v Cirkvi a vo svete. Obsahuje všetko, čo potrebujeme, aby sme svoju lásku a úctu k nemu pozdvihli na dosiaľ nepoznanú úroveň:

   • prvý komplexný 33-dňový program zasvätenia sa;
   • úvahy o tajomstvách svätého Jozefa;
   • modlitby a pobožnosti k tomuto svätcovi.

   Táto cirkevne schválená kniha je motivujúca až v takej miere, že môže spustiť veľké hnutie zasvätenia sa mocnému orodovníkovi, ktoré zmení svet k lepšiemu.

   Počet strán: 432

   Rok vydania: 2021

   Väzba: Viazaná – tvrdá obálka

   Vydavateľstvo: Zachej

   Momentálne:
   12,90
  • Hlboké rozjímania o krížovej ceste, ktoré spísala mystička Alícia Lenczewska. Zachytáva v nich slová Ježiša Krista, ktorými sa prihovára každému z nás:

   Znamenie kríža obsahuje veľkú katechézu: celú pravdu o človeku a o Bohu. Poznávaj hĺbku tejto pravdy, aby ťa oslobodila z pút dedičného hriechu, ktoré sú vrastené do tvojej ľudskej prirodzenosti.

   Počet strán: 192

   Rok vydania: 2021

   Väzba: Lepená (16×11,5 cm)

   Vydavateľstvo: Zaex

   Momentálne:
   4,40
  • Zamyslenia s modlitbou

   Každodenný život nás neraz stavia do situácií, ktoré sa pre nás stávajú krížovou cestou. Pápež Benedikt XVI. povedal, že kto sa vyhýba krížu, vyhýba sa životu. Svätý Jozef nesprevádzal Pána Ježiša na krížovej ceste, no aj on kráčal krížovou cestou vo svojom živote. Chceme ňou prechádzať spolu s ním a modliť sa, aby sme vedeli zvládať svoje životné kríže. Vieme, že srdce je bližšie k Bohu ako rozum. Od svätého Jozefa sa môžeme naučiť, že ťažkosti treba prekonávať, v temnotách treba vydržať, v tme neslobodno meniť smer. V pokore a v láske je to možné.

   Počet strán: 70

   Rok vydania: 2018

   Väzba: Lepená mäkká obálka

   Vydavateľstvo: Dobrá Kniha

   Momentálne:
   2,00
  • „Utrpenie človeka umára, keď naňho dolieha, ale vo svojom čase obnovuje ľudské srdce.“ páter Dolindo Ruotolo

   „Dolindo“ znamená „utrpenie“, hovorieval neapolský kňaz a zhrnul tak svoj život poznačený krížom. Panna Mária mu zanechala tieto slová: „Stále primálo milujete Ježišovu bolesť a utrpenie. Preto máte srdce studené. Keď budeš pred Najsvätejšou sviatosťou, ponor sa do jednej zo scén jeho umučenia a uvidíš, že zakaždým pocítiš v sebe novú silu.“

   Joanna Bątkiewicz-Brożek, autorka bestsellerov Ježišu, ty sa postaraj, Páter Dolindo Ruotolo, Život a zázraky a Ruženec odovzdanosti s pátrom Dolindom, nás vedie po Kristovej krížovej ceste, na ktorej je sprievodcom páter Dolindo, autor mocnej modlitby Ježišu, ty sa postaraj.

    

   Počet strán: 160

   Rok vydania: 2020

   Väzba: Lepená mäkká obálka

   Vydavateľstvo: Zaex

   Momentálne:
   5,90
  • Sv. Terézia od Ježiša z Avily (1515 – 1582), učiteľka Cirkvi

   Je učiteľkou modlitby s odkazom, že modlitba je dôverný vzťah priateľstva, častý rozhovor medzi štyrmi očami s tým, od ktorého vieme, že nás miluje. (Kniha života 8, 5)
   Terézia nás svojimi slovami povzbudzuje rozjímať o utrpení Pána Ježiša na jeho ceste na Golgotu. Slová v texte krížovej cesty adresuje nielen svojim sestrám karmelitánkam v kláštore, ale aj nám.
   V Knihe života (13, 13) radí:
   … len nech sa pri rozjímaní príliš‘ často neopúšťajú Pašie a Kristov život, lebo prostredníctvom neho nám prišlo a prichádza všetko dobro.

    

   Počet strán: 32

   Rok vydania: 2020

   Väzba: Brožovaná

   Vydavateľstvo: Kláštor bosých karmelitánov Lorinčík

   Momentálne:
   2,00
  • Lekcionár I/B obsahuje čítania a medzispevy na nedele a slávnosti v liturgickom roku B. Využíva sa ako jedna z hlavných liturgických kníh počas slávenia svätej omše.

   Počet strán: 480
   Rok vydania: 2020
   Väzba: viazaná / tvrdá obálka
   Vydavateľstvo: SSV

   Počet ks skladom:
   25,00
  • Život, posolstvo, zázraky a pobožnosti.

   Svätý Jozef si zasluhuje, aby bol v súčasnosti viac poznávaný, milovaný, uctievaný a nasledovaný. To je cieľom tejto zbierky modlitieb i príkladov, ako zmýšľali o svätom Jozefovi pápeži a svätí. Je pozvaním nachádzať si každý deň čas na modlitbu k tomuto po Panne Márii najväčšiemu svätcovi.

   „Čo mal svätý Jozef v Nazarete, máme my v Najsvätejšej sviatosti. Je tam Pán Ježiš, ktorého naše oči nevidia. Svätý Jozef je najlepšou bránou do Ježišovho Srdca, lebo Pán Ježiš i Panna Mária mu chcú odmeniť to, že sa pre nich celé roky obetoval, ich najväčšou radosťou je plniť priania svätého Jozefa.“
   Svätý Julián Eymard

   Počet strán: 96

   Rok vydania: 2019

   Väzba: lepená, mäkká obálka

   Vydavateľstvo: Zaex

   Momentálne:
   1,90
  • Počet strán: 92
   Väzba: brožovaná
   Vydavateľstvo: KNA-SK

   3,90 3,32
  • Počet strán: 303
   Rok vydania: 2016
   Väzba: lepená / mäkká obálka
   Vydavateľstvo: KNA-SK

   8,95 7,61